Zdrowie

Głos Covid-19 HD [lektor PL] – przekaz, który wbija w fotel

COVID-19 (od ang. Coronavirus Disease 2019] – ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Została po raz pierwszy rozpoznana i opisana w grudniu 2019 w środkowych Chinach (miasto Wuhan, w prowincji Hubei) podczas serii zachorowań zapoczątkowującej pandemię tej choroby.

Standardową metodą diagnozowania zakażenia jest test reakcji łańcuchowej polimerazy z odwróconą transkrypcją (rRT-PCR) wykonany z wymazu nosowo-gardłowego lub próbki plwociny, który dostarcza wyniki w czasie od kilku godzin do dwóch dni. Analiza przeciwciał z próbki surowicy krwi również może być wykorzystana jako metoda diagnostyczna, pozwalająca na otrzymanie wyniku w przeciągu kilku dni. Choroba może także zostać zdiagnozowana na podstawie oceny kombinacji objawów, czynników ryzyka oraz wyniku badania tomografii komputerowej klatki piersiowej, wykazującego cechy zapalenia płuc.

Tymczasem powstało dobitne wideo z przesłaniem, które powinno uświadomić ludzkość o tym czego nie dostrzega w pędzącym świecie. Oto świat się zatrzymał, masz czas, więc poświeć chwilę i obudź się. Kiedy to się skończy, zmieńmy swoje życie i nie bądźmy już nigdy tacy jak teraz. Udostępnij dalej.