NDB baterie diamentowo-jądrowe

Samoładujące się NDB baterie szokują całą branżę!
Baterie diamentowo-jądrowe 28000 lat bez ładowania
NDB lub Nano Diamond Battery to innowacyjny generator i magazyn energii, który na nowo definiuje i rewolucjonizuje baterię, jaką znamy.
Jego długotrwałe właściwości i długowieczność zapewnia zamiana energii rozpadu radioaktywnego z odpadów radioaktywnych na energię.
NDB jest mały, modułowy, ekonomiczny i skalowalny od chipsetu po aplikacje przemysłowe.
Fantastyka naukowa stała się rzeczywistością, ponieważ nosimy w kieszeniach telefony, które działają jak małe komputery. Jednak nawet w miarę rozwoju technologii jesteśmy powstrzymywani przez źródło zasilania technologii, co ogranicza korzyści, jakie oferują te urządzenia. Od momentu włączenia urządzenia zegar tyka , a bateria zużywa się i traci pojemność . Na co dzień upewnianie się, że bateria jest naładowana i gotowa do pracy, jest kłopotliwe, a od czasu do czasu wszyscy zapominamy o podłączeniu jej na noc.
Jak technologia jądrowa może być naszym rozwiązaniem
Spośród wszystkich obiecujących nowych technologii akumulatorów , nad którymi obecnie pracujemy, najbardziej ekscytujące muszą być akumulatory jądrowe. Takie baterie nie tylko potencjalnie wytrzymałyby dziesiątki, setki, a nawet tysiące lat, ale także generowałyby własną energię z promieniowania. W nie tak odległej przyszłości nasze baterie mogą nie tylko przetrwać dłużej niż nasze telefony i być może wielokrotnie przekroczyć naszą własną żywotność, ale nigdy nie będą musiały być ładowane.
Jakby koncepcja baterii jądrowych nie mogła brzmieć bardziej szalenie, te, które pewnego dnia mogą znaleźć się w naszych telefonach i samochodach, byłyby faktycznie wykonane ze sztucznych nanodiamentów. Nazywanie nauki stojącej za tymi bateriami nanodiamentowymi kompleksem to niedopowiedzenie. Zasadniczo, w najprostszy możliwy sposób, pierwiastki radioaktywne są wydobywane z odpadów nuklearnych i zamykane w diamentach za pomocą chemicznego osadzania z fazy gazowej. Diament działa wtedy jak przetwornik, przekształcając promieniowanie w elektryczność.
Obraz mikroskopowy nanodiamentów.
D. Mukherjee/Wikimedia Commons
Oprócz długowieczności i zdolności do samoładowania, baterie jądrowe zrewolucjonizowałyby projektowanie smartfonów. Sprawiłyby, że porty ładowania stałyby się niepotrzebne, więc telefony mogłyby być w pełni wodoodporne i znacznie twardsze niż kiedykolwiek wcześniej. Można sobie również wyobrazić, że ponieważ sztuczne diamenty stają się tańsze w produkcji, nasze telefony mogą wkrótce zostać pokryte diamentami, a tym samym praktycznie niezniszczalne.
Oprócz telefonów, te baterie jądrowe mogłyby potencjalnie zasilać każde urządzenie elektroniczne, z którego obecnie korzystamy. Od smartwatchy i słuchawek dousznych po samochody, drony, a nawet roboty. Kiedy zaczniesz o tym myśleć, zdasz sobie sprawę, że baterie nanodiamentowe mogą potencjalnie zmienić wiele aspektów naszej technologii, które są powstrzymywane przez ograniczenia naszej obecnej, głęboko wadliwej konstrukcji baterii.
Zapraszamy na materiał