Świat

Płoną komisariaty! Policja w USA boi się protestujących

W nocy 25 maja George Floyd został aresztowany po tym, jak sklepikarz zadzwonił na policję pod zarzutem Floyda, że ten za pomocą podrobionych 20 USD chciał zapłacić za rachunek.

Pierwsi na scenie byli dwaj oficerowie, Thomas Lane i JA Kueng. Poszli do samochodu Floyda, gdzie znaleźli go na siedzeniu kierowcy z dwoma dorosłymi pasażerami. Oficer Lane zaczął rozmawiać z Floydem a następnie wyciągnął pistolet i wycelował go w otwarte okno Floyda, prosząc go o pokazanie rąk. Kiedy Floyd położył dłonie na kierownicy, Lane schował pistolet do kabury, a następnie rozkazał mu wyjść z samochodu i wyciągnąć z pojazdu.

Floyd „opierał się kajdankom”, ale kiedy był już w kajdankach, „stawał się podatny”. Lane posadził go na ziemi i poprosił o imię, dane identyfikacyjne oraz powiedział, dlaczego został aresztowany. Następnie Lane i Keung podnieśli Floyda i próbowali zaprowadzić go do samochodu. [read more]

O godzinie 13:14 Floyd zesztywniał, upadł na ziemię i powiedział oficerom, że ma klaustrofobię. Następnie stojąc przed samochodem Floyd zaczął mówić, że nie może oddychać. Oficerowie próbowali wprowadzić go do samochodu od strony pasażera. Chauvin wyciągnął Floyda ze strony pasażerskiej wozu i ten wylądował twarzą w dół w kajdankach na ziemi. 

Floyd: „Nie mogę oddychać”, „proszę” – ​​oficerowie pozostali na swoich pozycjach. 
Oficer powiedział Floydowi: „Mówisz dobrze”.
O 8.24 Floyd przestał się ruszać.
Około minuty później wideo „wydaje się pokazywać, że pan Floyd przestaje oddychać lub mówić”.

Obecnie trwa w USA trwa protest ludzi przeciwko policji, która doprowadziła do śmierci skutego w kajdanki cżłowieka.[/read]