Skarbówka zabrała Lamborghini VEGI – hak za „Pętlę” przed premierą filmu?

Lamborghini VEGI zarekwirowane. Czy P. Vega na kilka dni przed premierą filmu „Pętla” obnażającego kulisy afery podkarpackiej dostał sygnał?

Zwiastun filmu P. Vegi z premierą 4 września 2020 r. jest u nas – możesz zapoznać się pod linkiem: „Pętla” zwiastun P. Vegi – afera podkarpacka wstrząśnie polską polityką!

Dramat Patryka Vegi. Skarbówka zabrała jego Lamborghini.

Patryk Vega stracił swoje Lamborghini. Lamborghini VEGI warte jest 2,5 miliona złotych i jak donoszą media – nie zostało opłacone cło. Dodatkowo dokumenty auta mogły zostać sfałszowane. Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, która nadzoruje śledztwo o przestępstwo skarbowe.


Samochód zajęła Krajowa Administracja Skarbowa, która nie udzieliła informacji na ten temat. Zajęcie pojazdu potwierdziła jednak Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Uprzejmie informuję, że Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo o przestępstwo skarbowe dotyczące uszczuplenia należności celno – podatkowych w związku z uzyskaniem, na podstawie podrobionego dokumentu zwolnienia od należności, sprowadzonego z USA do Polski w 2019 roku w ramach mienia przesiedleńczego samochodu marki Lamborghini Aventador. Samochód marki Lamborghini w ubiegłym roku został zgłoszony w Agencji Celno-Ekspedycyjnej w Gdyni jako mienie przesiedleńcze obywatelki Stanów Zjednoczeniowych Ameryki. Objęty procedurą celną został dopuszczony do obrotu z całkowitym zwolnieniem od cła oraz należności podatkowych z tytuły importu towarów w związku ze spełniłem warunków, w tym warunku używania pojazdu w poprzednim miejscu zamieszkania przez okres co najmniej 6 miesięcy przed datą, w której osoba zainteresowana przestała zamieszkiwać w państwie trzecim. Do zgłoszenia celnego została przedłożona miedzy innymi kserokopia dokumentu – tytułu własności pojazdu, z którego wynikało, że został on zakupiony 31 sierpnia 2018 roku. Jak ustalono, przedłożony dokument został podrobiony tak w zakresie rzeczywistej daty jego sporządzenia, jak i daty zakupu pojazdu. Faktycznie został zakupiony 21 stycznia 2019 roku. Tym samym nie zachodziły przesłanki do zwolnienia od należności celo – podatkowych. Nastąpiło uszczuplenie należności celnych i podatkowych w kwocie przekraczających 700 tysięcy złotych.W związku z toczącym się postępowaniem samochód został zabezpieczony od osoby, która go użytkowała. Postępowanie w tej sprawie toczy się” – czytamy o oficjalnym oświadczeniu prokuratury.