WIR – system Szwajcarski szansą dla Polski

„System, który popiera wolność jest tylko wówczas, gdy naród tworzy jedność a lud w nim żyjący czuje się włodarzem a nie zaś niewolnikiem garstki opętanych.”

Jan Paweł II

System Szwajcarski szansą dla Polski – WIR. System, który popiera zagorzały tzw. „PIS-ior”, „PO-wiec” i zwolennicy innych partii. System oddający władzę ludziom działający w Szwajcarii.

Głównym założeniem demokracji jest udział społeczeństwa w procesie decyzyjnym państwa. Im udział ten jest większy, tym bardziej ustrój spełnia założenia idei demokracji. Sztandarowym przykładem wysoko rozwiniętej demokracji bezpośredniej jest model szwajcarski określany przez wielu badaczy „demokratycznym fenomenem”. Szwajcaria jest jedynym krajem o tak bardzo wysoko rozwiniętych instrumentach demokracji bezpośredniej i bez wątpienia pod tym względem wyróżnia się na tle innych demokratycznych państw.

Zacytujemy teraz wpis pewnej znanej osoby:

Żadna partia, żadne ugrupowanie do tej pory tego nie zadeklarowało takiego systemu, ale wszyscy mają pełne gęby swojego patriotyzmu. Zwracam uwagę, że dotyczy to WSZYSTKICH partii i ugrupowań!

Chyba, że są po to, żeby „machać szabelką ale żeby ciosu nie zadać”, czyli żeby czegoś KONKRETNEGO dla Narodu polskiego nie zrobić.

Dotyczy to również wszystkich organizacji, które stanowią grupę pod nazwą Konfederacja, plus Kukiz’ 15.

„Wiosny” nie wyliczam, bo fakt, że jest finansowana przez Niemców jest absolutnym skandalem. Powinna być natychmiast wyeliminowana z przestrzeni politycznej Polski. Ciekawe jest to, że żadna partia czy ugrupowanie tego tematu nie podnosi! Dlaczego? Dlaczego pozwalają na istnienie politycznej niemieckiej „piątej kolumny”? Dlaczego jako patrioci (niby) nie protestują przeciwko istnieniu takiej organizacji?

A wystarczy w ich wystąpieniach ale w każdym BEZ WYJĄTKU (!) powiedzieć ludziom:

„Głosujcie na nas, wtedy przekażemy władze Wam, Narodowi, zgodnie z tym co mamy zapisane w naszej Konstytucji. Wtedy i tylko wtedy będziemy mogli wprowadzić to wszystko o czym mówimy w szczegółach naszych programów. Inaczej bez wsparcia Narodu, nie damy rady tego zrobić.
Jeśli zagłosujecie na nas, to poprzez wprowadzenie WIR-u, po raz pierwszy Naród polski, polskie społeczeństwo, będzie miało pełną kontrolę nad poczynaniami rządu, tak jak od 170 lat jest to w Szwajcarii.”

Zrobiłem ankietę w internecie z 3000 respondentów i 97%, odpowiedziało: tak chcemy!

Gdyby tylko tak mówili w każdych swoich wystąpieniach to wybory mieliby w kieszeni! Kimkolwiek są!

W odpowiedzi na moją ankietę pisano również tak: „jestem zagorzałym, tak zwanym „pisiorem”, ale też tak bym chciał!”

A ugrupowania wchodzące w skład Konfederacji zamiast iść po 97% potencjalnych głosujących, kompromitują się w mediach popisując się ich polityczną ambicją mówiąc, że zawalczą o przekroczenie progu, czyli o 5%! Polityczna dziecinada.

Ok… jeśli ponownie, razem, dostaną nawet 6 czy 10% co zrobią? Nic, ale… przez następne 4 lata balanga… popisywanie się w mediach, „celebrytowanie”, pokrzykiwanie, pohukiwanie, machanie szabelkami, bezsensowne, bo niczego nie wnoszące, niczego nie dające „debaty” w mediach, czyli dalsze ogłupianie Polaków do… następnych wyborów.

Kluczem do wygrania wyborów jest przekazanie władzy Narodowi z możliwością wykonywania tej władzy! Koniec, kropka!

Inaczej, czyli tak jak teraz jest to po prostu kpina z demokracji.

Dlatego tylko prawdziwi patrioci, tylko ci posłowie, którzy naprawdę chcą dobra dla Polski dla Narodu polskiego, przekażą władze Narodowi. Tak – nie będzie wtedy partii rządzącej jako takiej. No ale w takim razie o co Wam chodzi? O dobro Polski czy o to, żeby za wszelką cenę mieć nad Polakami władzę, mieć nad nimi „bat”… tak, jak to jest od dziesiątek lat?

Kiedy obywatel boi się Rządu, jest to niewolnictwo, kiedy Rząd boi się obywatela jest to wolność. No więc kim Polaku chcesz być? Niewolnikiem czy człowiekiem wolnym?

W wyborach jesiennych odsiejemy plewy od ziarna chyba, że zostaną same plewy. Dotyczyć to będzie wyborców i wybranych.

Jerzy Zięba

Zapraszamy do materiałów wideo oraz pobrania darmowej książki e-book.


WIR – system Szwajcarski szansą dla Polski – Jerzy Zięba:

Profesor Mirosław Matyja w Szwajcarii od lat żyjący w systemie WIR:

Darmowy e-book (aby pominąć wstęp przejdź do strony 22):