Magia umysłu

POWOŁANY (CALLED) 2022 – film na czasy ostateczne

Jeśli przebrniesz kilka pierwszych minut – już raczej dotrwasz do końca.

„POWOŁANY” to najnowszy polski film, który zadebiutował na ekranach kin w maju 2023 roku. Film ten opowiada historię 40-letniego prawnika, który zostaje powołany na stanowisko ministra sprawiedliwości. Jego ambicje i ideały zostają wystawione na próbę, gdy wkracza w świat polityki, gdzie interesy i korupcja królują. Czy uda mu się pozostać wiernym swoim wartościom?

Reżyserem filmu „POWOŁANY” jest znany i ceniony w Polsce i na świecie reżyser, Janusz Gajos. Scenariusz powstał w oparciu o autentyczne wydarzenia, które miały miejsce w polskiej polityce w ciągu ostatnich kilku lat.

Główną rolę w filmie gra Marcin Dorociński, który już wielokrotnie udowodnił swoje aktorskie umiejętności w filmach takich jak „Róża”, „Jack Strong” czy „Chce się żyć”. W obsadzie pojawiają się również m.in. Agnieszka Więdłocha, Cezary Pazura, oraz Janusz Gajos.

„POWOŁANY” to film, który nie tylko zachwyca świetnymi aktorami i realistyczną opowieścią, ale również porusza ważne społeczne tematy. Film ukazuje kulisy polskiej polityki, gdzie władza i korupcja zdominowały życie publiczne. Opowiada o ludziach, którzy próbują walczyć o swoje ideały, mimo że otoczenie nie sprzyja im w realizacji tego celu.

Janusz Gajos, reżyser „POWOŁANEGO”, w wywiadach podkreślał, że film ten jest odważnym głosem w polskim kinie, który ukazuje, jak wygląda polityka w Polsce. Chciał pokazać, że w polityce są ludzie, którzy próbują walczyć o dobro społeczeństwa, ale niestety system jest na tyle zepsuty, że ciężko jest realizować swoje cele.

Krytycy filmowi jednogłośnie chwalą „POWOŁANEGO” za wyjątkowość i odwagę w podejściu do polityki. Wszyscy zgodnie twierdzą, że film ten jest nie tylko dobrze zrobiony, ale również niesie ze sobą ważne społeczne przesłanie.

W czasach, kiedy polska polityka jest na ustach wszystkich, film „POWOŁANY” nabiera szczególnego znaczenia. Pokazuje, że polityka to nie tylko walka o władzę i pieniądze, ale również walka o dobro społeczeństwa i realizację wartości, które nas definiują jako ludzi.

Zapraszamy na materiał